iqair logo blue medium

Co sprawia, że oczyszczacze powietrza serii IQAir® są najlepsze?

1/Technologia HyperHEPA®
Unikatowa technologia HyperHepa® zapewnia filtrację ultra małych cząstek zanieczyszczeń o wielkości 0,003µm ze skutecznością 99,5%. Cząsteczki tej wielkości są 100 razy mniejsze niż te, które filtrują zwykłe oczyszczacze powietrza i 10 razy mniejsze niż wirusy.

2/ Filtracja zanieczyszczeń gazowych
Poza filtracją alergenów i mikroorganizmów wybrane modele urządzeń IQAir usuwają z powietrza szkodliwe molekuły gazowe, zawarte w lotnych związkach organicznych i oparach chemicznych.

3/ Powietrze 100% wolne od ozonu oraz szkodliwych jonów
W odróżnieniu od innych oczyszczaczy powietrza, urządzenia IQAir® bazują na technologii filtracji bez wytwarzania ozonu i szkodliwych jonów. Ozon  nawet w niskiej koncentracji uszkadza system immunologiczny człowieka, wpływa niekorzystnie na pracę płuc i pogarsza stan chorych na astmę.

NewEdition 09 wm.a76ef047d8d24c03823acdf41c4ee7c8

4/ Certyfikat Jakości
Producent urządzeń IQAir® jako jedyny na rynku testuje efektywność i wydajność pracy każdego wyprodukowanego urządzenia. Rezultaty testów są wpisywane odręcznie do Indywidualnego Certyfikatu Działania, załączanego do każdego urządzenia.

5/ Łatwa i nowoczesna obsługa
Każde urządzenie posiada panel sterowniczy i pilot do zdalnego sterownia. Na panelu są wyświetlane: data, godzina, stopień pracy wraz z wielkością natężenia przepływu powietrza oraz informacją nt. stanu zużycia poszczególnych filtrów. Wybór  spośród 6 stopni pracy  oraz możliwość programowania czasu pracy urządzenia (w zakresie 1 dnia lub 1 tygodnia) pozwala na indywidualne dopasowanie jego działania do potrzeb każdego Użytkownika.

6/ Długa żywotność filtrów
Użycie dużych powierzchniowo filtrów i wysoka jakość ich komponentów pozwala na bardzo długie użytkowanie,  co zapewnia oszczędność w kosztach eksploatacji urządzeń IQAir®. Dodatkowo,  ich wymiana jest bardzo prosta, bez użycia narzędzi.

G0T3273 k wm

7/ Cicha praca
Urządzenia IQAir® mają budowę modułową. Każdy moduł posiada podwójne ścianki, szczelnie do siebie przylegające. Aby minimalizować ilość hałasu moduł z wentylatorem jest umieszczony pomiędzy segmentami filtracyjnymi. W efekcie urządzenia mogą pracować w sypialniach jak również w salach chorych. Dodatkowo, posiadają tryb pracy nocnej.

8/ Wygląd urządzenia
Estetyczny i ponadczasowy wygląd urządzeń IQAir® pozwala na ustawianie ich zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych jak i tradycyjnych.

9/ Mobilność urządzeń
Do każdego modelu standardowego są dołączane kółka, umożliwiające wygodne jego przemieszczanie.

10/ Budowa modułowa
Umożliwia łatwą i szybką wymianę filtra bez użycia narzędzi. Każda przegroda zawiera filtr, który można wymieniać indywidualnie.