Powietrze w gabinecie dentystycznym jest przesycone szkodliwymi aerozolami,  powstałymi podczas borowania zębów, a co za tym idzie pełne bakterii i wirusów. Dodatkowo również jest pełne mikrodrobin rtęci i jej oparów, które powstają w czasie zakładania lub usuwania wypełnień amalgamatowych.  Rtęć jest substancją karcynogenną czyli rakotwórczą i silnie trującą, nie ma zapachu i przechodzi ze stanu stałego w lotny w temperaturze pokojowej i przez to jej szkodliwe działanie jest często nieropoznawalne. Problem zanieczyszczenia powietrza w gabinetach stomatologicznych dopełniają również toksyczne opary środków dezynfekcyjnych, zawierających aldehydy i fenole.

Dlatego jedynie świadomy pacjent może uchronić swój organizm od zatrucia, poprzez wymogi stawiane swoim dentystom w trakcie wizyt, w szczególności nie wyrażanie zgody na zakładanie wypełnień amalgamatowych i przestrzeganie ostrych procedur podczas ich usuwania. Brak wiedzy może Cię kosztować utratę zdrowia.

Na świecie i w krajach zachodniej Europy zaprzestano stosowania amalgamatów, ze względu na ich toksyczność, niestety w Polsce wypełnienia amalgamatowe są jednymi z tańszych i stąd są refundowane przez NFZ. Na szczęście dla nas pacjentów powiększa się grupa polskich gabinetów stomatologicznych, która stosuje się do ostrych procedur w zakresie ochrony zdrowia pacjentów przed zatruciem rtęcią w czasie zabiegów z jej użyciem http://smiledentalstudio.pl/Co_masz_w_ustach.html

29799a6e

Rekomendowanymi rozwiązaniami w tym przypadku są urządzenia IQAir GC MultiGas , IQAir Dental Seria pracujące w recyrkulacji lub z ramieniem ssącym umieszczonym nad głową pacjenta  VM Flex Vac lub Flex Vac.

URZĄDZENIA REKOMENDOWANE

IQAir® Dental Seria – IQAir Flex Vac Dental Hg

13,550.00 

 cena brutto  transport gratis  negocjujemy ceny

Urządzenie IQAir Dental Hg umieszczone na wózku Flex Vac.

IQAir® Dental Seria – IQAir Dental Pro

7,700.00 

 cena brutto  transport gratis  negocjujemy ceny

Urządzenie pochłaniające zanieczyszczenia stałe i gazowe, charakterystyczne dla gabinetu stomatologicznego.