Żłobki, przedszkola, szkoły.

Dzieci są specjalną grupą użytkowników, szczególnie te najmłodsze, których systemy odpornościowe nie są jeszcze do końca ukształtowane. Narażanie dziecka na całodzienne oddychanie brudnym, zatrutym powietrzem prowadzi do zaburzeń oddechowych w późniejszych latach jego życia. Dlatego ochrona maluchów powinna być priorytetem dla dorosłych. Biorąc pod uwagę tak duże zanieczyszczenie powietrza zewnętrznego szczególnie w okresie jesienno – zimowym, należałoby się zastanowić nad wprowadzeniem do pomieszczeń zarówno w żłobkach jak i w przedszkolach systemów oczyszczania powietrza.

Drugim aspektem w sprawie tej samej sprawie jest znaczna sezonowa zachorowalność dzieci w wieku żłobkowym i przedszkolnym czego bezpośrednią przyczyną jest wdychanie nagromadzonych, rozmaitych bakterii i wirusów w powietrzu. Dlatego usuwanie na bieżąco tych drobnoustrojów chorobowych przyniesie wymierne korzyści na zmniejszenie absencji dzieci i spokój rodziców.

Złe powietrze w klasach szkolnych ma jeszcze inny wymiar i jest on związany ze zmniejszoną koncentracją przy wykonywaniu zadań umysłowych. Od dzieci i młodzieży szkolnej wymaga się przede wszystkim dużej koncentracji na zajęciach lekcyjnych, a często zarówno dzieci jak i młodzież narzekają na bóle głowy, nudności i ogólne znużenie co przekłada się na wyniki w nauce.

Grupa IQAir proponuje zastosowanie w sali żłobkowej, przedszkolnej, czy szkolnej do wyboru trzy modele urządzeń : IQAir Health Pro 150 lub IQAir Health Pro 250 lub IQAir GC Multigas.

Depositphotos 17140199 l 2015
Projekt bez tytułu 1

Niemowlęta i małe dzieci w domu.

Specjaliści zaobserwowali, że dziecko bawiąc się na podłodze (dywanie) wdycha tyle zanieczyszczeń, że ich ilość odpowiada 4 wypalonym papierosom w ciągu dnia. Bowiem wszelkie zanieczyszczenia koncentrują się w najniższej warstwie powietrza. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie czystości powietrza w pomieszczeniach, w których bawią się maluchy.

Dodatkowo, czyste powietrze jest gwarancją dobrego samopoczucia kobiet ciężarnych i ich nienarodzonych dzieci. Niemiecko-francuskie badania wykazały, że kobiety, które przebywały w czasie ciąży w zanieczyszczonych pomieszczeniach, w 70% przypadkach rodziły dzieci o mniejszej wadze (poniżej 3000g).

Zastosowanie nowoczesnych oczyszczaczy powietrza w idealnym stopniu chroni matkę i jej dziecko. Wybór jednego z modeli: IQAir Health Pro 100 lub Health Pro 150 lub Health Pro 250 jest doskonałym rozwiązaniem tej kwestii, biorąc pod uwagę fakt, że wlot powietrza do urządzenia znajduje się nad samą podłogą.

Oczyszczanie powietrza z kurzu

Większość objawów alergii na roztocza kurzu domowego występuje przez cały rok i dotyczą one głównie układu oddechowego, tzn. kichanie, kaszel, katar, zatkany nos, ale również piekące i łzawiące oczy, łuszcząca się skóra. Jednak objawy te najbardziej nasilają się jesienią. Jest to okres, kiedy nagle zmieniają się warunki wewnątrz mieszkań. Początek sezonu grzewczego sprawia, że temperatura w mieszkaniu wzrasta, a wilgotność spada. W tych warunkach wiele roztoczy ginie, ale produkty ich rozpadu stają się głównym źródłem uczuleń. Z kolei przy wilgotności powietrza powyżej 60% tzn. przy działających nawilżaczach i temperaturze powyżej 200C roztocza najchętniej się rozwijają. Dlatego wg zaleceń lekarzy alergologów najskuteczniejszym sposobem, likwidującym problem jest częste wietrzenie pomieszczeń mieszkalnych i oczyszczanie powietrza z kurzu za pomocą oczyszczaczy powietrza.

Projekt bez tytułu 2

Zastosowanie filtra powietrza w domu jest jedną z głównych zasad Dekalogu Alergika, opracowanego przez Pana prof. dr hab.n.med. Bolesława Samolińskiego. A szczególnie ważne jest oczyszczanie powietrza z kurzu w sypialniach.

Należy pamiętać, że nieleczona alergia na roztocza kurzu domowego może wpływać na powstanie uczuleń również na inne alergeny, a także może być początkiem poważniejszych problemów, takich jak przewlekły nieżyt nosa, atopowe zapalenie skóry czy astma.

Dlatego jeśli chodzi o szybkie i skuteczne usuwanie drobin i mikrodrobin kurzu to najlepszym rozwiązaniem w kwestii wyboru oczyszczacza powietrza jest IQAir Health Pro 100, który usuwa w 100% cały kurz.

na 1

Biura

Jak pokazują badania, powietrze w pomieszczeniu zamkniętym jest bardziej zanieczyszczone niż powietrze na ruchliwym skrzyżowaniu ulic. A przecież 80% swojego życia spędzamy w pomieszczeniach – domach, mieszkaniach czy biurach. Właśnie w biurach jesteśmy szczególnie narażeni na wdychanie dużych ilości zarówno zanieczyszczeń stałych (kurz, pyły z ulicy,  zanieczyszczenia z klimatyzatorów)  jak i lotnych (opary z drukarek i  kserokopiarek itp.). Wszystko to wpływa na  samopoczucie i tym samym na produktywność i kreatywność, w tym przypadku pracowników biurowych.

Z drugiej strony, dla właścicieli firm ważna jest ochrona przed zanieczyszczeniami drogiego sprzętu biurowego, przede wszystkim komputerów z ich bazami danych. Zastosowanie przenośnych i bardzo wydajnych urządzeń filtrujących powietrze serii IQAir® jest optymalnym rozwiązaniem tego problemu. ModeleHealthPro150 lub HealthPro250 lub GC MultiGas doskonale uporają się z kłopotem.

Pracownie architektoniczne i nie tylko...

W odróżnieniu od tradycyjnych oczyszczaczy powietrza, które filtrują powietrze w całym pomieszczeniu, IQAir Atem potrafi oczyścić powietrze w Twoim bezpośrednim otoczeniu w kilka sekund. Nawet w zanieczyszczonym środowisku, na które nie masz wpływu IQAir Atem pozwala kontrolować jakość powietrza, którym oddychasz. Jest jak niewidoczna maska ochronna.

architekt

URZĄDZENIA REKOMENDOWANE

IQAir® HealthPro 100

4,700.00 

cena brutto cena brutto  transport gratis  negocjujemy ceny

 >470m3/h    6    do 90m2    22-57 dB    2  0  H12/13   3 lata  20 –135W

Urządzenie specjalnie zaprojektowane dla osób cierpiących na alergię wziewną.

IQAir® HealthPro 150

4,900.00 

 cena brutto  transport gratis  negocjujemy ceny

 >350m3/h   6    do 65m2    22-57 dB    2   1kg    H12/13   3 lata  20 –135W

Oczyszczacz powietrza prezentujący nową jakość w dziedzinie filtracji powietrza.

IQAir® HealthPro 250

5,900.00 

 cena brutto  transport gratis  negocjujemy ceny

 >440m3/h   6    do 85m2    22-57 dB    3   2,5kg    H12/13   3 lata  20 –135W

Urządzenie zalecane dla osób cierpiących na alergię wziewną i wczesną postać astmy oskrzelowej.

IQAir® GC MultiGas™

7,500.00 

 cena brutto  transport gratis  negocjujemy ceny

 >400m3/h   6    do 75m2    22-57 dB    3   5,4kg    H11   3 lata  20 –135W

Oczyszczacz dedykowany osobom cierpiącym na MCS (złożoną nadwrażliwość chemiczną) oraz znakomity do usuwania z powietrza gazów smogowych oraz lotnych związków organicznych (VOC).

IQAir® ATEM Desk – osobisty oczyszczacz powietrza

1,950.00 

 cena brutto  transport gratis  negocjujemy ceny

Osobisty oczyszczacz powietrza na Twoje biurko.