Większość objawów alergii na roztocza kurzu domowego występuje przez cały rok i dotyczą one głównie układu oddechowego, tzn. kichanie, kaszel, katar, zatkany nos, ale również piekące i łzawiące oczy, łuszcząca się skóra. Jednak objawy te najbardziej nasilają się jesienią. Jest to okres, kiedy nagle zmieniają się warunki wewnątrz mieszkań. Początek sezonu grzewczego sprawia, że temperatura w mieszkaniu wzrasta, a wilgotność spada. W tych warunkach wiele roztoczy ginie, ale produkty ich rozpadu stają się głównym źródłem uczuleń. Z kolei przy wilgotności powietrza powyżej 60% tzn. przy działających nawilżaczach i temperaturze powyżej 200C roztocza najchętniej się rozwijają.

Dlatego wg zaleceń lekarzy alergologów najskuteczniejszym sposobem, likwidującym problem jest częste wietrzenie pomieszczeń mieszkalnych i oczyszczanie powietrza z kurzu za pomocą oczyszczaczy powietrza.

Zastosowanie filtra powietrza z kurzu w domu jest jedną z głównych zasad Dekalogu Alergika, opracowanego przez Pana prof. dr hab.n.med. Bolesława Samolińskiego. A szczególnie ważne jest oczyszczanie powietrza z kurzu w sypialniach.

Należy pamiętać, że nieleczona alergia na roztocza kurzu domowego może wpływać na powstanie uczuleń również na inne alergeny, a także może być początkiem poważniejszych problemów, takich jak przewlekły nieżyt nosa, atopowe zapalenie skóry czy astma.

Dlatego jeśli chodzi o szybkie i skuteczne usuwanie drobin i mikrodrobin przy pomocy oczyszczacza powietrza z kurzu to najlepszym rozwiązaniem w kwestii wyboru oczyszczacza powietrza jest IQAir Health Pro 100, który usuwa w 100% cały kurz.

URZĄDZENIE REKOMENDOWANE

IQAir® HealthPro 100

4,700.00 

cena brutto cena brutto  transport gratis  negocjujemy ceny

 >470m3/h    6    do 90m2    22-57 dB    2  0  H12/13   3 lata  20 –135W

Urządzenie specjalnie zaprojektowane dla osób cierpiących na alergię wziewną.