Oczyszczacze dymu papierosowego

Dym tytoniowy składa się z 4000 różnych substancji chemicznych stałych, płynnych i gazowych. Niektóre ze składników dymu są mniejsze od bakterii i dlatego tylko wysokowydajne filtry węglowe mogą poradzić sobie z ich likwidacją. Widoczna część dymu papierosowego to wiele związków chemicznych w tym związki nikotyny, węglowodorów, fenoli, kwasów, metali ciężkich i glicerolu, jednak najbardziej szkodliwa dla zdrowia jest część niewidoczna dymu tj. tlenek i dwutlenek węgla, tlenki azotu, związki cyjanku, benzen, etan, toluen, formaldehyd, aceton i inne.

W celu efektywnej eliminacji dymu tytoniowego oczyszczacz powietrza powinien pochłaniać zarówno widoczne jak i niewidoczne drobiny zawarte w dymie.

Dodatkowo, powinien  charakteryzować się:

  • wysoką zdolnością pochłaniania najmniejszych drobin, w tym przypadku wielkości 0,1 mikrona;
  • obecnością wysokowydajnego filtra węglowego o odpowiednio dużej powierzchni;
  • wysokim natężeniem przepływu powietrza przez urządzenie;

Dlatego model IQAir GC MultiGas jest najlepszym rozwiązaniem jeśli chodzi o spełnienie wszystkich tych warunków jednocześnie. W urządzeniu pracują niezależne filtry, usuwające już na filtrze wstępnym 99% zanieczyszczeń, zawartych w dymie tytoniowym, a następnie główne filtry węglowe całkowicie go eliminują . Przy niewielkim nasyceniu powietrza dymem tytoniowy model IQAir Health Pro 250 będzie wystarczający.

dym papierosowy

URZĄDZENIA REKOMENDOWANE

IQAir® HealthPro 250

5,900.00 

 cena brutto  transport gratis  negocjujemy ceny

 >440m3/h   6    do 85m2    22-57 dB    3   2,5kg    H12/13   3 lata  20 –135W

Urządzenie zalecane dla osób cierpiących na alergię wziewną i wczesną postać astmy oskrzelowej.

IQAir® GC MultiGas™

7,500.00 

 cena brutto  transport gratis  negocjujemy ceny

 >400m3/h   6    do 75m2    22-57 dB    3   5,4kg    H11   3 lata  20 –135W

Oczyszczacz dedykowany osobom cierpiącym na MCS (złożoną nadwrażliwość chemiczną) oraz znakomity do usuwania z powietrza gazów smogowych oraz lotnych związków organicznych (VOC).