Glob

Trochę historii

Szwajcarskie urządzenia IQAir® są rozpoznawalne i uważane na świecie za najbardziej zaawansowane technologicznie mobilne urządzenia filtrujące powietrze, czego potwierdzeniem jest ich skuteczna praca w znanych szpitalach,  laboratoriach i klinikach.

Producent urządzeń IQAir® już od ponad 50 lat zajmuje się problemem jakości powietrza w pomieszczeniach zamkniętych. Po latach badań, prób i analiz w 1998 r. zbudowano wreszcie urządzenie. które spełniało restrykcyjne wymogi higieniczne powietrza przy niewysokiej cenie. Chodzi o IQAir® HealthPro 250.

iqair logo blue medium

Europejska Organizacja Konsumencka Stiftung Warentest jeszcze w tym samym roku przyznała urządzeniu IQAir® najwyższą notę, jako najlepszemu i najbardziej wydajnemu urządzeniu filtrującemu powietrze dla osób cierpiących na alergię i astmę.W 2000 r. urządzenie trafiło z dużym sukcesem na rynek amerykański, a w 2001 r. na rynek azjatycki. W 2002 roku filtr HyperHepa® , używany w IQAir Health Pro Plus uzyskał atest filtra Hepa 12/13, czyli filtra, który montowany jest w niezmiernie kosztowych, centralnych systemach filtracyjnych.

pobrane

W 2000r. producent IQAir® zdecydował się rozszerzyć swój rynek zbytu na kraje Europy środkowo – wschodniej, w tym także na Polskę. Od tego czasu firma „Banad i Synowie” z Łodzi zajmuje się propagowaniem idei czystego powietrza w pomieszczeniach zamkniętych oraz sprzedażą urządzeń uniwersalnych i profesjonalnych marki IQAir® w naszym kraju.

Depositphotos 144051463 l 2015

W 2003 roku media donosiły o nieznanej, szybko rozprzestrzeniającej się chorobie na terenie Hong Kongu. Był to wirus SARS. Władze rozpoczęły restrykcyjne testy sprawdzające różne urządzenia filtrujące chcąc wytypować najbardziej efektywne. Testy przeszedł pozytywnie jedynie system IQAir® i został natychmiast zamontowany w 150 tamtejszych placówkach służby zdrowia.

W 2004 r. Amerykańskie Stowarzyszenie Chorób Płuc wybrało grupę IQAir® jako swojego naukowego partnera, propagującego problem czystości powietrza wśród osób chorych.

Wg właściciela grupy IQAir® wyprodukowanie jakiegokolwiek oczyszczacza powietrza jest proste, pokazuje to rynek, na którym  w ogromnej ilości są obecne dość niskiej jakości urządzenia. Kluczem do sukcesu jest zrozumienie, że wyrób, który ma spełniać swoją funkcję musi opierać się na wysokiej jakości komponentach i najnowocześniejszej technologii.

Producent IQAir® wciąż ulepsza swoje produkty i w ostatnich latach została wprowadzona Nowa Edycja urządzeń – bardziej wydajnych, cichszych oraz z jeszcze dłuższą żywotnością filtrów.

Grupa IQAir® produkuje również mobilne, dużo  silniejsze jednostki filtrujące powietrze, przeznaczone dla dużych powierzchni serii  CleanZone 5000 i CleanZone SL Poza urządzeniami kompaktowymi dużej mocy, IQAir® zajęła się również produkcją systemu filtrów Perfect 16,  który wpięty w centralny system wentylacyjno- grzewczy może zapewnić czystość powietrza w całym domu.