aktualności

IQAir wspiera szpitale w walce z trwającą epidemią koronawirusa.

Odkryte po raz pierwszy w styczniu 2020, infekcje koronawirusem 2019-nCoV, stanowią zagrożenie dla milionów ludzi na całym świecie.

Do 21 stycznia 2020 w Chinach odnotowano co najmniej 440 przypadków zapalenia płuc, spowodowanych przez ten nowy koronawirus; zmarło 9 osób. Od tego czasu ilość zarażonych koronawirusem pacjentów wzrosła do dziesiątek tysięcy, ofiar śmiertelnych do setek, a ich liczba stale rośnie.

Gdzie miały początek zakażenia nowym koronawirusem?

Początkowa epidemia nowego koronawirusa wiązana jest z miastem Wuhan w Chinach, które nadal stanowi centrum zakażeń i śmierci.

Epidemia wywołała strach oraz panikę w Chinach i większości reszty świata. Firma IQAir szybko podążyła ze wsparciem dla szpitali w Wuhan, pomagając chronić personel i pacjentów przed wirusem.

IQAir dostarczył systemy filtracyjne do kluczowych szpitali w Wuhan.

IQAir zaopatrzył w oczyszczacze powietrza HealthPro 250 te szpitale w Wuhan, których zadaniem było leczenie osób zakażonych koronawirusem. Priorytetem było dostarczenie urządzeń do szpitala Tongji, stowarzyszonym z Tongji Medical College z Huazhong University of Science and Technology, a także do szpitala Wuhan Union.

Urządzenia  IQAir wspierały działania ochronne podczas wybuchu wirusa SARS.

Według urzędników zdrowia publicznego obecny koronawirus 2019-nCoV pochodzi z tej samej rodziny wirusów, co koronawirus zespołu ostrej niewydolności oddechowej (SARS-CoV), który zabił 774 osoby w 2003 r.

Oczyszczacze powietrza IQAir zostały wówczas rygorystycznie przetestowane pod kątem kontroli wirusów przez władze szpitalne w Hongkongu i zapewniły ochronę personelowi i pacjentom ponad 150 szpitali.

Jednostka oddechowa Szpitala Ludowego Uniwersytetu Pekińskiego w Pekinie w Chinach kupiła wiele systemów IQAir HealthPro 250 podczas wybuchu SARS w 2003 r. Ponad 16 lat później systemy te nadal działają stabilnie, chroniąc zdrowie osób przebywających w zasięgu ich działania.

Wizja IQAir: „Czyste powietrze dla każdego, zawsze i wszędzie”.

W obecnej sytuacji zdrowotnej na świecie, nadal naszą misją jest zapewnianie niezbędnego wsparcia w walce z nowym koronawirusem.

„Trwająca epidemia koronawirusa jest tragedią dla wszystkich poszkodowanych. Mam nadzieję, że podjęte wspólnie wysiłki, wkrótce przyniosą oczekiwane skutki i ostatecznie wygramy walkę z tym śmiertelnym wirusem. Pozdrawiam tysiące pracowników służby zdrowia, którzy ryzykują życie, aby pomóc innym w potrzebie” – powiedział Frank Hammes, globalny dyrektor generalny IQAir.